POTENCJAŁ GOSPODARCZY SPORTU


Zdecydowana większość z nas nie miałaby problemów z wymienieniem kilku gwiazd sportowych. Sport jest tak rozległą dziedziną naszego życia, że każdy z nas na pewno nie raz słyszał o jakiejś sportowej gwieździe. Tym bardziej, że takie największe postacie nie są już tylko związane ze słowem sport. W erze globalizacji gwiazdy sportowe to ikony popkultury, które przyciągają uwagę kibiców oraz przede wszystkim uwagę sponsorów i inwestorów.

Gdy weźmiemy pod uwagę każdy sklep sportowy, niezależnie czy w dużym, czy nieco mniejszym mieście, to gdy przypatrzymy się oferowanym tam towarom natychmiast powiążemy je z konkretnymi osobami. Sklep sportowy bazuje na takich skojarzeniach: buty jak Cristiano Ronaldo, czy Lionel Messi, rower jak Michał Kwiatkowski, Lance Armstrong, czy Rafał Majka lub koszulka jak Mariusz Wlazły, czy Michał Winiarski. Oczywiście korzysta na tym nie tylko sklep sportowy, ale także wiele innych sklepów. Sport jest dzisiaj branżą w którą warto zainwestować, ponieważ przynosi to określone korzyści. Dostrzegły to znane marki, takie jak Nike, czy Adidas. One inwestują w dyscypliny, takie jak koszykówka, czy piłka nożna, ale inwestują także w zawodników. Przykładowo możemy wziąć tutaj Michaela Jordana, czy wspomnianego wyżej Cristiano Ronaldo.

Warto tylko na koniec wspomnieć, że jeśli chodzi o dyscypliny w które warto zainwestować to zdecydowanie na czoło wysuwa się piłka nożna. Piłka nożna to sport, który uprawiają ludzie na całym świecie. Sport, który niesie za sobą emocje miliardów, a najwięksi piłkarze są wielkimi idolami zarówno w bogatych, jak i biednych krajach.